22 BET, най-големи коефициенти онлайн!
Играйте

Бундеслигата

бундеслига

Бундеслигата е най-високата категория професионални футболни първенства в Германия.  Това първенство се състои от 18 отбора и работи със система за повишаване и изпадане от категорията във взаимодействие с Бундеслигата 2. Всеки отбор играе 17 мача в своята област и 17 в трансфер.

В края на сезона 4-те отбора, класирани по-горе, се класират за участие в следващото издание на УЕФА Шампионската лига, докато 5 и 6 място в следващото издание на УЕФА Лига Европа. Що се отнася до последното класиране, 2-те отбора от последните места преминават в Бундеслига 2 и се заменят с отборите от първите 2 места на това първенство. Също така 16-то място на Бундеслигата се изправя в плейофа с 3-то място на Бундеслига 2 и победителят играе в следващото издание на Бундеслигата.

По отношение на спечелените титли абсолютните рекордьори на това първенство са баварците на Байерн Мюнхен. 30 пъти шампиони на Германия, 29 от тези титли в шампионската ера. Сред останалите големи германски футболни отбори си струва да споменем Борусия Дортмунд, Борусия Мюнхенгладбах, Байер Леверкузен, Шалке 04.

През последното десетилетие това първенство беше изцяло доминирано от Байерн Мюнхен, които спечелиха последните 8 издания. През сезон 2019/20 те успяха да спечелят всяко състезание, в което са участвали, несъмнено историческо постижение. Дори този сезон Байерн Мюнхен са основните фаворити за спечелване на шампионата, но отбори като Лайпциг и Борусия Дортмунд ще се опитат да прекъснат хегемонията си.

Рекордът от отбелязани голове в това първенство се държи от бившия нападател на Байерн Мюнхен и германския национален отбор Герд Мюлер с 365 гола в 427 мача. Докато записът на изиграни мачове се държи от Чарли Корбел, който записа 602 участия с фланелката на Айнтрахт Франкфурт.